Aké ťažké je rozhodnúť sa a vykročiť?

Aké ťažké v skutočnosti je rozhodnúť sa a pohnúť sa z miesta?

Kráčam ulicou a približujem sa k autobusovej zastávke, kde stojí mladá pani s dieťaťom. Smeruje ku mne svoj zrak. Nadväzuje kontakt a pýta sa, kde je na tejto ulici číslo 50. Netuším, ako sa ulica po ktorej idem volá. Odpovedám, že neviem, ale že na budove oproti je vidieť číslo.

Odpovedá, že je to 35. Že to už vie, ale že súrne potrebuje vedieť, či sa má vydať na jednu alebo na druhú stranu. Ktorým smerom budú čísla stúpať? Vyzerá, že to myslí vážne a ja sa neprestávam čudovať.

Napadá ma analógia s hľadaním zmyslu svojho života. Čomu sa venovať? Pritom je to tak jednoduché. To, pre čo sa rozhodneme, môžeme neskôr zmeniť. Aby sme ale prišli na to, že to nie je to pravé, potrebujeme sa tomu najprv venovať naplno. Rozhodnúť sa a vytrvať.

Po čase možno prídeme na to, že to nebolo to správne. Vďaka tomu, že sme to skúsili sa nám ale môže ukázať úplne iná cesta, ta pravá. Neobjavila by sa však, keby sme ostali bezmocne stáť na zastávke a dodnes váhali.

Stačilo urobiť pár krokov hociktorým smerom, aby zistila, či sa vydala správnou cestou. Podľa toho mohla svoj smer upraviť. Ak ale ostane na mieste, a bude čakať na niekoho so správnou odpoveďou, môže na zastávke ostať večne.

296918_2038652890750_1976921265_n

Neostávajte na mieste! (Ak ešte nie ste tam, kam ste sa túžili dostať.)

Marta Štolfová

Fascinuje ma ľudská myseľ. Preto ma baví s ňou experimentovať. Som koučka a lektorka. Pomáham klientom prepisovať podvedomé vzorce. Rýchlo a efektívne.

Komentáre

  1. Spätné upozornenie: 3 indície k správnemu rozhodnutiu

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *