Ako (ne)urobiť dojem

„A co jinak děláš ty?“ opýtal sa ma Tomáš keď sa naša marketingová konzultácia k festivalu skončila a vychutnávali sme si zaslúžený koláč a čaj. Dobre, priznávam, dala som si víno…

„Ja som práve na úrade práce,“ vypadlo zo mňa.

Vážne, Marti?! Takto sa chceš prezentovať? Ja vlastne nič nerobím, som na úrade práce…?

Ty sa predsa neflákaš! Okrem toho, že organizuješ festival Ženám (čo vôbec nie je malá vec), koučuješ, prerábaš svoje webové stránky, vzdelávaš sa vo fungovaní mysle i marketingu, učíš sa používať Instagram, aby si inšpiráciu mohla rýchlejšie šíriť do sveta…

A ty na tak zásadnú otázku (na ktorú dobrá odpoveď dokáže otvoriť dvere do netušených svetov) odpovieš „Som na úrade práce.“ To je tak pasívne!


Aby ste tomu lepšie rozumeli… Išlo o Tomáša Lukavca, ktorý pomáhá jednotlivcom i firmám s budovaním značky, tzv. brandu. Stretli sme sa kvôli marketingu Festivalu Ženám, ktorý spolu-organizujem. To, ako som sa prezentovala, by nebolo vhodné na žiadnej schôdzke ale predstaviť sa takto pred niekým, kto sa venuje osobnej značke (a navyše taký sympaťák)… to je ešte vyšší level.

Marti, Marti… Veď si predsa na úrade práce dobrovoľne, vŕtalo mi hlavou hneď, ako tá veta zo mňa vypadla. Mala si to premyslené. Dávaš si čas na rozbehnutie vlastného podnikania. Chceš sa živiť ako kouč a lektor na vlastnej nohe. Preto si tam. Tak to predaj!

Nie si na úrade preto, že si prišla o prácu ani zúfalo nečakáš až ti nejaká ďalšia spadne do náručia. Si aktívna. Tvoríš.

A napriek tomu… je v tebe zakorenené, že na otázku „Čo robíš?“ sa odpovedá niečo v zmysle: Som manažér. Som lektor. Mám vlastnú firmu na oblečenie pre škrečkov… Proste v zmysle toho, odkiaľ mi prichádzajú finančné zdroje, čo ma živí.

A keď som v prípravnej fáze, tak to vlastne neviem pomenovať.

Lenže chyba nie je v tom, že by to nešlo. Ide iba o to, s tým pracovať. Vziať realitu, ktorú žiješ a nájsť pre ňu priliehavý popis. Taký, ktorý to vyjadrí správne.

Hovorí sa tomu ELEVATOR PITCH

  • Elevator pitch (niekedy elevator speech) je z angličtiny predstavenie sa / naviazanie kontaktu pri spoločnej jazde vo výťahu
  • Jedná sa o krátke (cca 30 sekundové) predstavenie toho, čo robíme ideálne s cieľom zaujať a zahájiť konverzáciu.

Poďme sa o to pokúsiť! V mojom prípade by to teraz mohlo byť niečo takéto:


OCITLI STE SA NIEKEDY V ŽIVOTE NA KRIŽOVATKE?


Každý občas na nějakú narazí. A nie vždy je jednoduché byť tam sám.

Ja som ako taký sprievodca, ktorý pomáha ľuďom prejsť touto križovatkou.

Som koučka a lektorka v oblasti osobného rozvoja. Posledný rok som viedla 5-mesačné sebarozvojové kurzy pre ženy, učila time management a prezentačné dovednosti. Dnes som v prípravnej fáze pred vstupom na voľnú nohu.

Chcem spojiť svoje talenty, skúsenosti a poznatky [z psychológie, vlastného osobného rozvoja, lektorovania, koučovania a všetkých seminárov a kurzov, ktorých som sa kedy účastnila] a pomôcť ľuďom nájsť ich vlastnú cestu, ktorú budú milovať.

To už znie trochu lepšie, čo myslíte?

Marta Štolfová

Fascinuje ma ľudská myseľ. Preto ma baví s ňou experimentovať. Som koučka a lektorka. Pomáham klientom prepisovať podvedomé vzorce. Rýchlo a efektívne.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *