Čo urobiť, aby sa vaše sny splnili (video)

Je dôležité mať sny. Posúvajú nás ďalej. Ale ako im pomôcť, aby sa v našom živote mohli naplniť? Ako zabrániť tomu aby zapadli prachom pod tlakom každodenných povinností?

Odpoveďou môže byť nástenka snov, tzv. Vision Board.


Rozprávala som sa raz so svojou kamarátku.

Ja: „Je dôležité mať sny.“
Ona: „Maťa. Dôležité je byť šťastný!“ 

Myslím, že na tom niečo bude. Pretože ak nie sme šťastní, pravdepodobne túžime po niečom, o čom si myslíme, že nám šťastie prinesie. Ale to veľmi často nebýva pravda. Pretože túžime po nesprávnych veciach. Je to iba predmet, do ktorého si projektujeme skutočnú hodnotu.

Preto je dobre zamyslieť sa nad tým, po čom skutočne túžime. Čo sa skrýva za mojou túžbou mať veľký dom? Je to naozaj ten veľký dom, ktorý bude treba upratovať? Alebo je to skôr viac priestoru pre mňa samotnú? Alebo možno harmonický domov, kde sa stretáva rodina? A teda mojou skutočnou túžbou je mať naplnené vzťahy? …

Je dôležité naučiť sa určovať si tie správne ciele. Pretože môžete túžiť po niečom veľmi konkrétnom, no keď to dosiahnete zistíte, že vám to neprináša očakávané pocity šťastia a naplnenia.

Vision without action is a dream. Action without vision is simply passing the time. Action with Vision is making a positive difference. – Joel Barker

Ako sa naladiť na tie správne ciele a ako si ich vyplniť. Aj o tom sú workshopy, ktoré organizujem.

Marta Štolfová

Fascinuje ma ľudská myseľ. Preto ma baví s ňou experimentovať. Som koučka a lektorka. Pomáham klientom prepisovať podvedomé vzorce. Rýchlo a efektívne.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *