Pritiahnite si do života to, čo chcete

Ak sa venujete osobnému rozvoju, určite ste zaznamenali film “The Secret”. Je to asi najpopulárnejší výtvor, pojednávajúci o zákone príťažlivosti. Ten tvrdí, že všetko čo sa nám v živote deje je iba zhmotnením našich myšlienok. A zároveň tým poskytuje návod, ako svoj život zmeniť.

Treba si však dávať pozor na “násilné pozitívne myslenie“, kedy pozitívnym tvrdeniam v skutočnosti neveríme. Dôležitejšie než myšlienky sú pocity, pretože majú väčšiu silu a sú pre náš mozog skutočnejšie.

Sama sa stále znovu a znovu presviedčam o tom, ako to funguje. Zaujímavé bolo poznanie, aký neuveriteľný zmysel pre humor má „Univerzum“ alebo ktokoľvek nám naše priania plní. Tu musím podotknúť, že potrebujete naozaj čo najkonkrétnejšiu predstavu toho, čo chcete. Ak nejaký aspekt vynecháte, máte to spočítané. Uvediem jeden z mnohých príkladov z vlastného života.

Dlhší čas ma lákalo poznať tantru. Tak nejako som sa k tomu dostala cez všemožné sebarozvojové semináre, webináre, knihy a podobne. Zaujala ma natoľko, že som sa jej chcela priblížiť, opatrne nazrieť, čo to vlastne je ale nie až tak, aby som ju aktívne vyhľadávala. A tak sa stalo „z ničoho nič“, že som sa ocitla na tantrickom seminári. Čo už bol nedomyslený detail bolo, že som tam mala funkciu ou-pair a strážila som detičky. Takže som sa k tantre priblížila skutočne veľmi opatrne :)

Ak je pre vás tento film už dobre známy, možno vás zaujme  diel Oprah Winfrey show, kde sú vyspovedaní aktéri i autorka filmu. Raz za čas je fajn si tento zákon pripomenúť.

Oprah začína rozhovor takto: „Fascinujúce. Keď som si pozrela film The Secret, uvedomila som si, že som vždy žila podľa tohto tajomstva iba som nevedla, že je to tajomstvo. Prečo tomu hovoríte tajomstvo?“

Milujem Oprah Winfrey’s „Life Class“. V inej časti napríklad, Jim Carrey hovorí o tom, ako si predstavoval, že bude slávnym hercom. ‚Ak si to dokážete predstaviť a uveriť tomu, dokážete to oveľa ľahšie aj dosiahnuť.‘

Chcete niečo v živote zmeniť? Neviete kde začať? Prečítajte si zdarma ebook „Prvé kroky k životnej zmene“.

Marta Štolfová

Fascinuje ma ľudská myseľ. Preto ma baví s ňou experimentovať. Som koučka a lektorka. Pomáham klientom prepisovať podvedomé vzorce. Rýchlo a efektívne.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *