Spomaľ!

Chcete životom iba preletieť? Pri pohľade na minulosť som si uvedomila, že si jasne vybavujem iba okamihy, kedy som bola 100%-ne prítomná. Pamätám si, aké vnemy som zažívala i čo mi behalo hlavou. Tieto konkrétne myšlienky majú pri všetkých spomienkach spoločného menovateľa – obdiv toho, čo sa v danej chvíli dialo.

Jeden z takýchto momentov bol napríklad ten, keď som stála na chrbte cválajúceho koňa a neuveriteľne som si to užívala. Vedela som, že na tento cvik mám iba 4 tempá a zároveň som túžila si ten pocit udržať naveky. Podarilo sa. Aspoň zatiaľ je stále živý. Zrodil sa pred viac ako 14 rokmi.

Alebo keď som na hodine biológie sledovala učiteľku a pritom nepočula ani jediné slovo. To bol moment, kedy som si uvedomila, že mám tieto hodiny rada. Dokázala som na nich totiž takmer nerušene, celých 45 minút, myslieť na svojho milého.

Alebo keď som na vrchole Empire State Building sledovala západ nad Manhattanom a cítila vďačnosť za naplnený sen. Svet sa mi zdal malý a všetko bolo možné.

Aké sú vaše silné momenty?

Marta Štolfová

Ukazujem cesty, ako sa stať tvorcom vlastného života. Formou koučingu, konzultácií v prírode či ako lektorka workshopov (naživo i online). Život je príliš krátky na to, aby sme ho neprežili v radosti.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *